O společnosti

Vážení zákazníci,

DASTA je od roku 1992 registrovanou ochrannou známkou, dnes již tradičního českého výrobce, jehož hlavní činností je vývoj, výroba a prodej zbrojních doplňků, zejména nylonových pouzder na zbraně, výstrojních součástek a výstrojních doplňků pro ozbrojené složky a loveckých potřeb.

Historie značky DASTA začíná rokem 1991, vznikem sdružení fyzických osob s obchodním jménem Dana Staňková-DASTA, které se od svého vzniku úspěšně a velmi dynamicky rozvíjelo. V roce 2004 došlo k jeho transformaci v nově založenou společnost DASTA s.r.o., která v plném rozsahu převzala celý výrobní pro-gram a nadále ho cílevědomě rozvíjí. V roce 2007 byla otevřena nová moderní provozovna v Prostějově, městě s dlouholetou tradicí textilní a kožedělné výroby na Moravě.

Rok 2021 je rokem 30. výročí vzniku společnosti DASTA. Za tuto dobu se zařadila mezi významné výrobce nylonových pouzder na zbraně, zbrojních doplňků a výstrojních součástek pro ozbrojené složky. Její výrobky v současné době můžete najít ve více než čtyřiceti státech světa.

V současné době nabízí společnost DASTA s.r.o. svým zákazníkům okolo 300 ceníkových položek. Rozsahem a skladbou sortimentu již několik let patří k firmám s nejširší nabídkou svého druhu v České republice. Nabídka tvoří ucelenou kolekci výrobků, která je průběžně a systematicky doplňována tak, aby uspokojovala požadavky a potřeby co nejširšího okruhu zákazníků jak z civilního sektoru, tak v ozbrojených složkách. Společnost si proto vyhrazuje právo na takové změny nabídky, které povedou ke zlepšení designu, funkčních vlastností anebo zvýšení komfortu používání jednotlivých výrobků.

Obchodní nabídka je podle charakteru výrobků rozdělena do těchto tří úseků:

DASTA - sport

Zahrnuje sortiment opaskových a podpažních nylonových pouzder, rozdělených do několika samostatných kategorií a další zbrojní doplňky, určené především do civilního sektoru, ale i pro ozbrojené složky, zejména pro skryté nošení zbraní.

DASTA - profi

Zahrnuje služební opasková a taktická pouzdra, kompletní výstrojní součástky a výstrojní doplňky, určené pro profesionální ozbrojené složky, zejména Policii nebo Vězeňskou stráž a Celní službu, ale i Městské policie anebo civilní bezpečnostní služby. Uživatelské vlastnosti a technické parametry výrobků této kategorie odpovídají požadavkům stanoveným pro služební výstroj a její používání v ozbrojených složkách. Jejich kvalita je ověřena několikaletým používáním v ozbrojených složkách České republiky i v zahraničí. Na jejich vývoji společnost DASTA s.r.o. a její pracovníci úzce spolupracují s řadou profesionálů z ozbrojených složek, např. v rámci členství v Mezinárodní policejní asociaci (IPA).

DASTA - l o v

obsahuje základní lovecké potřeby a doplňky.

Výrobky DASTA jsou zhotoveny ze špičkových tuzemských a zahraničních materiálů, zdravotně nezávadných. Použité materiály spolu s moderním způsobem a technologií výroby a dlouholetými zkušenostmi našich pracovníků v tomto oboru výroby jsou zárukou vysoké kvality, komfortu a dlouhodobé životnosti celé produkce.

Distribuce a prodej výrobků společnosti DASTA s.r.o. je na tuzemském trhu zajišťován výhradně prostřednictvím smluvních velkoobchodních partnerů anebo přímými dodávkami zboží do vybraných prodejen maloobchodní sítě v celé České republice.
Výrobce zajišťuje rovněž přímý prodej zboží ozbrojeným složkám.
V sídle společnosti není prodejna a společnost neprodává zboží jednotlivým zákazníkům!

Společnost DASTA s.r.o. děkuje svým tuzemským i zahraničním obchodním partnerům a jejich zákazníkům za trvalý zájem o výrobky se značkou DASTA, který nám umožnil další rozšíření naší nabídky o řadu nových výrobků, které mohly být zařazeny do tohoto katalogu.

Vzhledem k tomu, že společnost DASTA s.r.o. vydává své katalogy zpravidla na dobu 2 let naleznete nové výrobky jako novinky na www.dasta.cz.

S pozdravem Karel Staněk jednatel DASTA s.r.o.