O společnosti

DASTA je od roku 1992 registrovanou ochrannou známkou, dnes již tradičního českého výrobce, jehož hlavní činností je vývoj, výroba a prodej zbrojních doplňků, zejména nylonových pouzder na zbraně, výstrojních součástek a výstrojních doplňků pro ozbrojené složky a loveckých potřeb.

Historie značky DASTA začíná rokem 1991, vznikem sdružení fyzických osob s obchodním jménem Dana Staňková-DASTA, které se od svého vzniku úspěšně a velmi dynamicky rozvíjelo. V roce 2004 došlo k jeho transformaci v nově založenou společnost DASTA s.r.o., která v plném rozsahu převzala celý výrobní program a nadále ho cílevědomě rozvíjí. V roce 2007 byla otevřena nová moderní provozovna v Prostějově, městě s dlouholetou tradicí textilní a kožedělné výroby na Moravě.

V roce 2011 oslavila společnost DASTA 20. výročí založení firmy a zahájení výroby pouzder.

V současné době nabízí společnost DASTA s.r.o. svým zákazníkům okolo 300 ceníkových položek. Rozsahem a skladbou sortimentu již několik let patří k firmám s nejširší nabídkou svého druhu v České republice. Nabídka tvoří ucelenou kolekci výrobků, která je průběžně a systematicky doplňována tak, aby uspokojovala požadavky a potřeby co nejširšího okruhu zákazníků jak z civilního sektoru, tak v ozbrojených složkách. Společnost si proto vyhrazuje právo na takové změny nabídky, které povedou ke zlepšení designu, funkčních vlastností anebo zvýšení komfortu používání jednotlivých výrobků.

Obchodní nabídka je podle charakteru výrobků rozdělena do těchto tří úseků:

DASTA - sport

Zahrnuje sortiment opaskových a podpažních nylonových pouzder, rozdělených do několika samostatných kategorií a další zbrojní doplňky, určené především do civilního sektoru , ale i pro ozbrojené složky, zejména pro skryté nošení zbraní.

DASTA - profi

Zahrnuje služební opasková a taktická pouzdra, kompletní výstrojní součástky a vý- strojní doplňky, určené pro profesionální ozbrojené složky, zejména Policii nebo Vězeňskou stráž a Celní službu , ale i Městské policie anebo civilní bezpečnostní služby. Uživatelské vlastnosti a technické parametry výrobků této kategorie odpovídají požadavkům stanoveným pro služební výstroj a její používání v ozbrojených složkách. Jejich kvalita je ověřena několikaletým používáním v ozbrojených složkách České republiky i v zahraničí. Na jejich vývoji společnost DASTA s.r.o. a její pracovníci úzce spolupracují s řadou profesioná-lů z ozbrojených složek, např. v rámci členství v Mezinárodní policejní asociací (IPA).

DASTA - lov

Obsahuje základní lovecké potřeby a doplňky.

Výrobky DASTA jsou zhotoveny ze špičkových tuzemských a zahraničních materiálů, zdravotně nezávadných.Použité materiály spolu s moderním způsobem a technologií výroby a dlouholetými zkušenostmi našich pracovníků v tomto oboru výroby jsou zárukou vysoké kvality, komfortu a dlouhodobé životnosti celé produkce.

Společnost DASTA s.r.o. má přímé zahraniční obchodní kontakty anebo vyváží své výrobky prostřednictvím tuzemských obchodních partnerů do většiny zemí EU, ale i do východní Evropy a Asie.

Distribuce a prodej výrobků společnosti DASTA s.r.o. na tuzemském trhu je zajišťován výhradně prostřednictvím smluvních velkoobchodních partnerů anebo přímými dodávkami zboží do vybraných maloobchodních prodejen v celé České republice. Jednotlivým zákazníkům se zboží z obchodního skladu firmy neprodává. Zásilkový prodej výrobků jednotlivým zákazníkům zajišťuje společnost AIR SOFT (www.airsoftshop.cz) nebo je mohou získat prostřednictvím internetového obchodu společnosti J.G.S. TRADE s.r.o. (www.jgstrade.cz), která zabezpečuje i zahraniční a tuzemský velkoobchodní prodej, včetně rozvážky zboží do maloobchodní sítě prodejen zbraní a střeliva v České republice.

Společnost DASTA s.r.o. děkuje svým tuzemským i zahraničním obchodním partnerům a jejich zákazníkům za trvalý zájem o výrobky se značkou DASTA, který nám umožnil další rozšíření naší nabídky o řadu nových výrobků, které mohly být zařazeny do tohoto katalogu.

Vzhledem k tomu, že společnost DASTA s.r.o. vydává své katalogy zpravidla na dobu 2 let naleznete nové výrobky jako novinky zde.